Reklamy na Dzień Babci i Dziadka

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Babci, a dziś świętujemy Dzień Dziadka. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać dla Was nasze ulubione reklamy z seniorami! Wizerunek starszych osób w reklamie jest różny, od statecznych dziadków, po osoby przeżywające na emeryturze drugą młodość. Choć większość reklam jest podobna i dotyczy takich czy innych suplementów diety, wybraliśmy dla Was kilka perełek, które warto zobaczyć. Zaczynamy!

Na początek mamy dla Was odrobinę klasyki. Reklamy funduszy emerytalnych z końca lat 90. zaskakiwały pomysłowością, ale nam najbardziej zapadł w pamięć spot firmy Allianz. To z niego dowiedzieliśmy się, że równie ważne co fantazja, są pieniądze, synku.

W powszechnym przekonaniu samochody kupowane od starszych osób, są najczęściej wyjątkowo zadbane. Nawet polscy handlarze w opisach aut chętnie podkreślają, że poprzedni właściciel był emerytowanym lekarzem, który trzymał pojazd pod kocem i jeździł nim tylko do kościoła. Volkswagen postanowił odczarować to przekonanie w zabawnej reklamie, która ukazuje prawdziwe oblicze uroczej starszej pani sprzedającej swoje auto. Warto dodać, że reklama została nagrodzona Brązowym Lwem podczas festiwali w Cannes.

Pozostając w temacie motoryzacji, pamiętacie spot zaprezentowany przez Audi podczas Super Bowl w 2016 roku? Poznajemy w niej emerytowanego astronautę, który na stare lata stracił radość życia. Na szczęście w porę zjawia się jego syn, którego samochód sprawia, że wspomnienia startu rakiety znów stają się żywe. Całość przetykana jest archiwalnymi zdjęciami ze złotych czasów podboju kosmosu, a w tle przygrywa “Starman” Davida Bowiego.

Warto tu również przypomnieć Samsunga, który z okazji premiery modelu Galaxy S8 przygotował film, w którym poznajemy historię generała Tadeusza Kuziory. To jeden z czterech Polaków wytypowanych do lotu statkiem kosmicznym Sojuz 30. Ostatecznie w kosmos poleciał generał Hermaszewski, a Kuziora nie spełnił swojego marzenia. Po latach z pomocą przyszedł Samsung, zabierając generała w kosmos przy pomocy gogli VR oraz swojego najnowszego smartfona.

Nie mogło tu oczywiście zabraknąć świątecznej reklamy Allegro sprzed 5 lat. Wzruszająca historia dziadka, który uczy się angielskiego, żeby porozmawiać z wnuczką, podbiła serca widzów i krytyków. Dość powiedzieć, że do dziś spot obejrzano na Youtubie prawie 19 000 000 razy, a podczas festiwalu w Cannes reklama wywalczyła Brązowego Lwa.

Wymienione reklamy to oczywiście wierzchołek góry lodowej, a ciekawych, oryginalnych kreacji powstaje bardzo wiele.

Autor: Michał Bosakirski

Ta strona korzysta z cookies. Kontynuując, zgadzasz się na używanie ciasteczek oraz przyjmujesz do wiadomości, że stronę chroni prawo autorskie © i że wszelkie prawa do jej elementów są zastrzeżone.