Twórczywo, czyli co pszczoły i ledony mają ze sobą wspólnego

Pokaż mi swój ogród, a powiem ci kim jesteś

To był jeden z tych jesiennych dni, kiedy trzeba przekopywać się przez tabuny liści na chodniku, a wilgoć osiada na każdym odkrytym skrawku ciała. Wiedzieliśmy, że Natalia Kontraktewicz zjawi się o 16.00, żeby zrobić nam sesję fotograficzną do „Magazynu Osobowości” Twórczywa (to nawet dało się wyczuć w powietrzu, jak jakieś rozładowania elektro-magnetyczne). Nie wiedzieliśmy jednak, że wpadnie jak burza, zakręci nami parę razy i po 20 minutach wyjdzie z gotowym materiałem. Najpierw porwała Maćka Żybulę na indywidualną sesję, a potem poustawiała nas jak pionki w swojej pięknej grze przed budynkiem biura, gdzie ledon Bees&Honey, złożony misternie dłońmi Twórców Twórczywa, rozświetlał dookolne, jesienne mroki. Chwilę później zawędrowaliśmy do ogrodu, który na tę porę roku przypomina wielkie, senne zwierzę. Na początku poddaliśmy się temu nastrojowi, ale zaraz potem ktoś zaczął nieoczekiwanie, w przypływie dzikiej radości, rzucać liśćmi i wiedzieliśmy już podskórnie, że wizerunek sztywnej, biznesowej agencji reklamowej to zdecydowanie nie nasz vibe.

Twórczywianie i Ludzie-Pszczoły

Efekty tego jesiennego, nieprzewidywalnego dnia widać na fotografiach. Są one niejako tłem, czy też historią obrazkową do wywiadu, który przeprowadziła z Maćkiem Ania Domińska z Twórczywa. Może „wywiad” to zbyt formalistyczne pojęcie, bo całość czyta się jak rozmowę dwójki znajomych. I nie ma się czemu dziwić, bo zanim Twórczywo zostało naszym klientem, znali się z Maciejem i Karoliną. Jak sam powiedział podczas rozmowy:

„Wszystko zaczęło się rozkręcać od poleceń znajomo-przyjacielskich. Zawsze miałem łatwość szybkiego działania, nawiązywania kontaktu
z ludźmi, ogarniania chaosu i budowania, a do tego dużo przyjaciół
i dobrych ludzi wokół siebie. Tak to się potoczyło”.

Tak to się potoczyło, że oni tworzą ledony, a my reklamy. Dobrze jest inspirować się wzajemnie i – tak po ludzku – robić to, co sprawia nam radość. Nasza współpraca rozpoczęła się w maju 2020, kiedy to przejęliśmy podstawową obsługę kampanii w Google. Dziś wspólnie działamy na rzecz rozpoznawalności marki w Internecie oraz realizujemy kampanie sprzedażowe. Twórczywo rzuca światło na nowe aktywności (m.in. z Dorotą Szelągowską czy Ulą Pedantulą), a Bees&Honey przekłada to na reklamowy języko-pyłek.
Pyłek, miód, płynne złoto… Maciek, ochrzczony przez Twórczywo przydomkiem „Człowieka-Pszczoły”, mógł pokrótce opowiedzieć Ani o tej „miodowej” terminologii, ale też o dążeniu do turkusowej organizacji, czy przepoczwarzaniu się z Social Art w Bees&Honey.

„Wierzę w naturalność procesu i stąd to porównanie do pszczół – bo to jak one pracują i jak pracuje reklama jest wbrew pozorom bardzo podobne. Pszczoły robią miód dla siebie i my też reklamy robimy dla własnej satysfakcji. Do pszczół przychodzi pszczelarz, a do nas klient, który zabiera efekt pracy pszczół, lub reklamy, czyli te plastry miodu, Pakuje je w ładne opakowania i sprzedaje dalej na rynek, czyli do klienta. Pracujemy dla siebie, dla pszczelarza i dla rynku. Miodem reklamy jest kreacja, czyli ta wizualizacja pomysłów, które można odbierać zmysłami”.

Słówko o Twórczywko

Bardzo lubimy z nimi pracować. Nie da się nie lubić, kiedy są to po prostu świetni ludzie, mający dużo frajdy przy tworzeniu ledonów. A te są dobrą alternatywą dla bzzzyczących neonów, bo w przeciwieństwie do nich – są energooszczędne dzięki technologii LED, czyli, mówiąc krótko, świecą i długo cieszą.
Na swojej stronie prowadzą „Magazyn Osobliwości”… o, pardon – „Osobowości”, gdzie pokazują ludzi, dla których wykonali świecące cudności. Cieszymy się, że i my mogliśmy się tam znaleźć, razem z naszym Miodnym Ledonem. Kliknijcie tutaj, żeby obejrzeć zdjęcia i przeczytać całą rozmowę.
Twórczywo możecie poznać bliżej na tej stronie. Nie zapomnijcie też odwiedzić ich na Facebooku, Instagramie i Youtubie! Powiem krótko – to zdecydowanie jedne z naszych ulubionych social mediów!

Ola Lewandowska-Ferenc

Ta strona korzysta z cookies. Kontynuując, zgadzasz się na używanie ciasteczek oraz przyjmujesz do wiadomości, że stronę chroni prawo autorskie © i że wszelkie prawa do jej elementów są zastrzeżone.